LIGA HRÁČŮ NAD 35 LET - 2014

23.02.2014 12:00

Veteránská liga má letos pouze 9 účastníků, ale soupisky týmů jsou nabité známými jmény, často se zkušenostmi z nejvyšších futsalových soutěží, takže úroveň této soutěže je vysoká. První čtyři týmy postoupí do Final four (1-4, 2-3).

ŽV - IVANČICE 5:5 (1:2) - Lang 3, Letzel, Klečka

Za předpokladu, že v tomto zápase zvítězíme - mohli jsme teoreticky ještě pomýšlet na postup do závěrečného final four. Po prvním zápase nám odešli dva hráči, takže nás zůstalo šest. Bohužel jsme se až moc snažili a bylo to rychle 0:2. Před přestávkou korigujeme na 1:2. Po změně stran se snažíme o aktívní napadání soupeře, ale je to on, kdo dává gól. Jdeme do power play a ivančičtí trefují přes celé hřiště naší opuštěnou branku. Do konce zápasu schází 4 (!!!) minuty a my prohráváme 1:4. Ale naši veteráni to nezabalili! Pokračujeme ve hře bez gólmana - Myšák dává po kombinaci v brankovišti na 2:4 a z další akce prostřeluje Libor Lang z dálky na 3:4. Soupeř se bojí o výsledek a za minutu je to po další trefě Libora 4:4. Jenže remíza nám nestačí, musíme pokračovat v přesilovce a po odraženém míči jde soupeřův hráč až do naší sítě - 4:5. Do konce je necelá minuta, ŽV stále bojují a po pěkné akci na levé straně Slimák srovnává na 5:5. Dvacet vteřin do konce, atakujeme soupeře ihned po rozehrávce, času už nezbývá, Myšák proto volí po získání míče překvapivou a riskantní přihrávku mezi několika hráči na Vladana a Vladan okamžitě přihrává na vzdálenější tyč Rosťovi, který však páli v poslední (!!!) vteřině několik centimetrů vedle odkryté branky. Konec. Zremizovali jsme ztracený zápas a mohli jsme i vyhrát! Neskutečné čtyři závěrečné minuty v tomhle zápase jasně dokázaly, že ve futsale není NIKDY NIC ZTRACENO! Do play off nepostupujeme, ale všem přítomným za tohle velký respekt!

ŽV - SLATINA 5:3 (2:1) - Vala 2, Bečica 2, Kollárik

Zápas se Slatinou jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

ŽV - KORMIDLO 3:8 (0:4) - Bažant, Letzel, Klečka

ŽV - TIPSIES 1:6 (0:3) - Klečka

Naše velmi oslabená sestava nedokázala odolat dvojici velmi kvalitních soupeřů.

ŽV - KALÁBEK 2:3 (2:1) - Bečica 2

Třetí branku jsme dostali z penalty, v naší závěrečné power-play měl soupeř štěstí.

ŽV - TOKA 1:2 (0:1) - Kollárik

V celém zápase jsme byli jasně lepší, ale ta naše koncovka!!!

ŽV - TATRAN BOHUNICE 3:2 (2:1) - Kollárik, Šťastný, Letzel

Vedli jsme krásným "kollcabodlem" z dálky k tyči, soupeř vyrovnal a v závěru poločasu jdeme do vedení, když Milan Šťastný s ledovým klidem překonal hlavičkou z brankoviště několik ve skrumáži ležících hráčů soupeře. V úvodu druhé půle přidává Myšák třetí branku a vypadá to dobře. Soupeř zvýšil snahu, korigoval, ale proti jeho power play jsme nakonec vítězství uhájili.

ŽV - BOSONOHY 6:10 (3:3) - branky budou upřesněny

Průběh skóre: 0:3, 3:3 (vyrovnali jsme během třech minut), 4:3, 4:5, 5:5, 5:8, 6:8, 6:10 (2x při naší power play)