6.  R.I.P.  97 :  78 46 * 6:2 1:0   05 - Bažant
7.  ŽABINŠTÍ VLCI "B"  84 :  96 43 * xxx xxx   05 - Lang
8.  CELTIC  95 : 108 43 * 2:4 9:0   04 - Saxl
9.  JEHNICE 86 :  72 42 * 4:4 2:3   03 - Tvrdoň
10.  SLOVAN "B" 101 : 104 41 * 2:7 7:3   02 - Svoboda
11.  SK LÍŠEŇ "B"  77 :  73 41 * 2:1 2:1   01 - Černý
12.  SVÁŽNÁ  86 : 110 36 * 1:1 0:2   01 - Kratochvíl
13.  CELEANO  76 :  95 34 * 3:9 2:3   01 - Letzel
14.  Q.P.CHRLICE  91 : 105 32 * 6:0 3:4   01 - Schneeweiss
15.  ATRAPS  69 :  91 28 * 5:5 2:1   01 - Vala V.
16.  PODOLÍ   0 : 150  0 * 5:0 5:0  2x kont.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - CHRLICE 3:4 (0:1) - Klečka, Lang, Svoboda
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - CELTIC 9:0 (3:0) - Starý 4, Letzel, Klečka, Lang, Svoboda, Stokl.
Sestava:
Kovalčík - Vala, Lang, Stoklásek, Bažant - Klečka, Letzel, Starý, Svoboda

Slabému soupeři z Chrlic jsme společně s rozhodčími vítězství doslova darovali. Již ve druhé minutě šel Marťas do dvojice soupeřových hráčů s úmyslem nasadit jim housle (!!!) a jinak než brankou v naší síti to skončit nemohlo - 0:1. Vyrovnali jsme po závaru v brankovišti a Rosťa Slimák Klečka vstřelil svoji dvoustou branku v dresu ŽV :-). Soupeř pouze bránil, bojoval a podnikal brejky. Jeden se ujal - 1:2. Za tohoto stavu zabránil gólu hráč soupeře na brankové čáře, když míč směřující do sítě vyrazil rukou. Toto viděli hráči obou mužstev, všichni diváci, bohužel ani jeden z rozhodčích nereagoval! NEUVĚŘITELNÉ! A přišel další brejk - 1:3! Jdeme do power – play a okamžitě je to 1:4. Do konce zbývá 6 minut. V tomto zbývajícím čase chrlické drtíme, snižujeme na 3:4 a přes všechnu tu bídu, která byla k vidění to měla být nakonec remíza. Jenomže to by musel 20 vteřin před koncem Hagi nahrát zcela osamocenému Starochovi před prázdnou branku a ne střílet nesmyslně z úhlu! Hodně hloupá prohra to byla! S Celticem jsme v 7.minutě vedli 3:0 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Pak už se dařilo téměř vše, hráli jsme pohlednou kombinační hru a v posledním zápase soutěže jsme si s chutí zastříleli. "Motorová myš" Peťa Starý si na pažbu připsal 4 „gólové zářezy“ a na průběžný stav 5:0 zvyšoval „el - prezidento“ Michal Letzel, který vstřelil ŠESTISTOU branku své futsalové kariéry. V konečném účtování 1B. třídy tak obsadil náš "bengsonteam" v tabulce 7.místo.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - ATRAPS 2:1 (1:0) - Stoklásek, Starý
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - CELEANO 2:3 (1:2) - Starý 2
Sestava:
Kovalčík - Vala, Lang, Stoklásek, Schneew., Michalík - Bažant, Klečka, Letzel, Hansl, Starý

Zápas s Atraps jsme mohli vyhrát vysoko, dlouho to bylo však pouze 1:0 a soupeř měl několik šancí k vyrovnání (po protiútocích při naších nepřesnostech ve hře dopředu), ale výborně chytající Libor Kovalčík byl vždy na místě. Uklidnění přinesla až druhá branka Petra Starého, kterou mu připravil mazáckou přihrávkou Roman Michalík. Protivník korigoval skóre až v poslední vteřině zápasu, střelou po rozehrání rohového kopu, na kterou náš brankář ve skrumáži neviděl. Celeano byl mnohem lepší soupeř, jehož nebezpečnost pramenila zejména z velmi dobrého pohybu všech hráčů. Rychle jsme prohrávali 0:2, ale po deseti minutách se nám podařilo převahu soupeře zastavit a v dalším zbytku zápasu jsme byli jasně lepším týmem. Do poločasu snižujeme po parádní akci velmi dobře hrajícího Starocha, který svůj samostatný atak zakončil naprosto nekompromisně. Ihned po změně stran přišlo vyrovnání opět z kopačky Petra Starého, vše vypadalo dobře, měli jsme převahu … ale opět ta koncovka! Poměrně zásadní momenty přišly v polovině poločasu. Nejprve byl Milan Bažant jednoznačně faulován v samostatném nájezdu na branku, ale mladý rozhodčí tuto situaci ponechal bez povšimnutí, stejně jako následnou reakci faulovaného hráče - za oba momenty měla být udělena ČK. A jak už to bývá, v době našeho největšího náporu prošel po levé straně útočník soupeře a podařilo se mu obstřelit vybíhajícího Libora. Zbývá 6 minut do konce, hrajeme bez gólmana, špendlíme soupeře na brankoviště, máme šance, ale vyrovnat se nám bohužel nedaří, 2:3 - konec.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - FFT VINOHRADY 1:0 (0:0) - Lange ml.
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - JEHNICE 2:3 (1:2) - Lange ml., Vala V.
Sestava:
Kovalčík - Vala V., Lange ml., Lang, Stoklásek - Bažant, Klečka, Kratochvíl, Kollárik (1.zápas), Hansl (2.zápas)

FFT: Soupeř ve čtyřech před svým brankovištěm, čeká na naše chyby. Hrajeme zodpovědně dozadu a k ničemu Vinohrady nepouštíme. Po celé řadě ložených šancí se nakonec prosazujeme sedm minut před koncem, po již osvědčené spolupráci - Baža na hrušce nahrává Bobešovi a ten nekompromisně prostřeluje brankáře. Soupeř si v následné power - play vypracoval pouze jedinou pozici, kterou zachránil Vladan Vala. Jehnice: Tentokrát se nám daří prolomit obranu protivníka již v první minutě tvrdou a umístěnou střelou Bobeše po krásné kombinaci celé čtverky. Paradoxně nám to ublížilo. Bylo vidět, že se méně soustředíme a po nešťastném zranění Bobeše začínáme Jehnice pouštět čím dál více do hry. Těm se daří otočit skóre po našich dvou hrubých chybách. Do druhé půle nastupujeme již zkoncentrovaní, útočíme a vyrovnáváme deset minut před koncem po akci Baža - Vladan (ten trefuje "pod víko"). Nepřestáváme v aktivitě a snažíme se urvat vítězství. Bohužel tři minuty před koncem (po několika odrazech a téměř z ničeho) dává soupeř gól. Naše power - play byla tentokrát slabá a ke gólové akci díky uspěchanosti nevedla. Za druhý poločas lze ovšem mužstvo, i přes prohru, pochválit. Celkově lze říci, že soupeře víceméně jednoznačně přehráváme, ale chabá koncovka, která nás trápí dlouhodobě, je naší velkým problémem. Naopak lze vyzdvihnout výbornou práci v obraně (celých čtyřek) s přispěním jistého Libora v bráně.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - MITRA "B" 2:1 (1:0) - Starý, Lange ml.
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - STONES OF MADEIRA 3:1 (1:0) - Lange ml., Kratochvíl, Starý
Sestava:
Kovalčík - Lange ml., Schneeweiss, Michalík, Stoklásek - Starý, Kratochvíl, Bažant, Klečka

Mitra: Klasický zápas 1.třídy. Soupeř urputně brání před svým brankovištěm bez jakékoli invence dopředu. Do vedení jdeme v osmé minutě po přesné přízemní střele Starocha. Hned po rozehrání druhé půle po hrubé chybě ve středu hřiště a s přispěním řady náhod, si dáváme vlastní gól. Nadále se nám nedaří proměnit několik příležitostí a nakonec se ujme několikrát tečovaná "střelopřihrávka" Bobeše. Do konce kontrolujeme. Stones: Kdo očekával od zápasu s prvním týmem tabulku pohledný futsal, byl zklamán. Soupeř pouze vyčkává na své polovině, není schopen kombinačně ani individuálně nic realizovat. Do vedení jdeme po akci z futsalové učebnice, kdy Baža na hrušce obehrál soupeře, posunul na pravou tyč Bobešovi, který dává do prázdné. Nádhera. Přes soustavný tlak se nám nedaří proměnit šance, až se pět minut před koncem ujme "úžasně tvrdá“ střela Krtka zpoza brankoviště, která stěží přejde přes brankovou čáru. Soupeř jde do power - play, hraje stejně špatně jako dosud a po příkladném napadnutí dostává od Starocha gól do prázdné. Zkorigování výsledku jsme povolili až v poslední minutě po nedůslednosti v napadaní na soupeřově polovině. Vyrovnaný a jistý výkon, i přes minimum práce, předvedl v brance Libor a je vidět, že pokud máme brankáře, mužstvu se dýchá a hraje mnohem lépe. Celé mužstvo předvedlo zodpovědný výkon dozadu s minimem chyb a trpělivý výkon dopředu. Ale ta koncovka! K zamyšlení je to, kam míří futsal, protože dívat se na týmy z čela tabulky, jak se "zakopávají" před brankovištěm a pouze čekají na chybu soupeře, asi diváky moc nepotěší. A vzhledem k tomu, že rozhodčí netrestají řadu faulů zápasy jsou gólově často chudé.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - GLADIATORS "B" 2:3 (2:2) - Starý 2
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - LÍŠEŇ "C" 3:2 (1:2) - Lange ml., Stoklásek, Starý
Sestava:
Kovalčík - Lange ml., Vala V., Michalík, Stoklásek - Starý, Kollárik, Letzel, Schneeweiss

S Gladiators jsme rychle prohrávali 0:2. Do poločasu se nám ale podařilo vyrovnat, když nejdříve vyzval hezkou přihrávkou v brankovišti Šnek Starocha a poté ještě Peťa Starý proměnil penaltu za faul při jeho vlastním průniku do gólové šance. Druhý poločas byl zcela vyrovnaný a když už to vypadalo na spravedlivou dělbu bodů, podařilo se po velkém a nepřehledném závaru před naší brankou soupeři na tři pokusy dopravit míč pod břevno naší branky. Škoda. Proti Líšni jsme rovněž rychle inkasovali, Bobeš brzy vyrovnal střelou k tyči, ale soupeř po naší nedůslednosti v obranné činnosti opět vedl. Ač jsme byli herně lepší, dlouho se nám nedařilo gólově se prosadit. Nakonec se ale výsledkový obrat podařil. Nejprve pronikl Marťas do brankoviště, udělal kličku gólmanovi a vyrovnal. Stále jsme dobývali branku Líšně a 4 minuty před koncem se Kollca v šanci na pravě tyčce neukvapil se střelou a vybídl ke skórováni do prázdné Starocha - 3:2.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - PODOLÍ 5:0 - kontumačně, Podolí odstoupilo ze soutěže
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - R.I.P. 1:0 (1:0) - Lange ml.
Sestava:
Kovalčík - Lange ml., Saxl, Vala V. - Bažant, Klečka, Letzel, Schneeweiss

Začali jsme aktívně a již ve čtvrté minutě prošla Bobešova střela ze střední vzdálenosti přes dvoje "housličky" až do sítě. Jak se posléze ukázalo, byla to jediná a rozhodující branka zápasu, ve kterém jsme byli herně lepší, ale několik okének v naší obraně musel v brance hasit výborný Libor Kovalčík.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - SVÁŽNÁ 0:2 (0:1)
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - NASAN "B" 0:6 (0:5)
Sestava:
Kovalčík - Lange ml., Stoklásek, Saxl, Vala V., Lang (1.zápas) - Bažant, Klečka, Hansl, Tvrdoň, Kollárik

V prvním zápase soupeře po celou dobu tlačíme, přesto prohráváme díky jeho stoprocentnímu využití dvou našich fatálních chyb. Naše akce vždy končí na obětavé obraně Svážné nebo těsně mimo branku. Zápas hrubě ovlivnili rozhodčí a jejich výkon i celkový průběh utkání bude na základě naší stížnosti řeřit disciplinární komise BAF. Proti Nasanu se snažíme zapomenout na předchozí zápas, ignorovat rozhodčí a soustředit se na hru. Bohužel, soupeř v kompletní divizní sestavě je nad naše síly a nekompromisně trestá nedůraz a zmatky v naší obraně. Má i štěstí v podobě dvou našich "vlastenců" a naopak několik našich chabých útočných pokusů ho nemůže nijak ohrozit.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - SLOVAN "B" 7:3 (3:1) - Hansl 6, Bažant
Sestava:
Kovalčík - Vala V., Lang, Stoklásek, Kratochvíl - Hansl, Klečka, Tvrdoň, Bažant

Soupeř se ujímá vedení 1:0 po střele ze střední vzdálenosti do pravého "vinglu". Vyrovnání přichází vzápětí po chybě v rozehrávce Slovanu a přesně placírkou umístěné střele Ladi Hansla. Pak střílí Laďa v rychlém sledu "šmudlu" a třetí gól trefuje do prázdné, po rozehraném rohu. V druhé půli začínáme několika loženkami, které jak bylo naším podzimním zvykem neproměňujeme a zápas si tak zbytečně komplikujeme. Soupeř během minuty vyrovnává. Do vedení jdeme po další přesné střele Ladi, který vybojoval míč na naší polovině a únik zakončil střelou mezi nohy gólmana. Dvě minuty před koncem jde Slovan do power play, kterou hrje velmi bídně a inkasuje tři branky.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - SLOVAN "B" 2:7 (2:0) - Tvrdoň, Lang
Sestava:
Řezáč - Lange ml., Lang, Saxl, Bažant - Letzel, Klečka, Tvrdoň, Svoboda

Prvních deset minut se valí útok za útokem na branku Slovanu, aby to bylo poté z několika protiútoků 0:3. Je to stále dokola! Druhý poločas je opět jakási "paverplejová" křeč a k výslednému skóre snad ani není co dodat. Podzimní zápasy jsou si podobnmé jako vejce vejci. Naše nevyužité šance a úspěch soupeře. Na jaře bude lépe ... MUSÍ!!!

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - CELTIC 2:4 (1:2) - Lange ml., Klečka
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - CHRLICE 6:0 (2:0) - Lange ml. 2, Bažant, Saxl, Klečka, Tvrdoň
Sestava:
Řezáč - Lange ml., Stoklásek, Saxl - Bažant, Klečka, Tvrdoň

Celtic: Standardní podzimní zápas - neproměňujeme vyložené šance. Soupeř z ojedinělých útoků téměř vše využívá. Při závěrečné power - play se nám ani z brankové čáry nedaří dotlačit míč do brány. Jakmile zlepšíme koncovku a každou třetí "loženku“ proměníme, zápasy budeme vyhrávat. Chrlice: Soupeř dlouho odolává a Pinďa předvádí v brance několik zázračných zákroků. Po třetím gólu se soupeř “rozsypal“ a zápas se v poklidu dohrál. Znovu jsme nevyužili řadu nájezdů nebo vyložených brankových příležitostí. Se soupeřem, který by své akce proměnil, by byl výsledek na vážkách.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - ATRAPS 5:5 (2:2) - Hansl 2, Bažant, Lang, Lange ml.
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - CELEANO 3:9 (1:1) - Lange ml. 2, Černý
Sestava:
Řezáč - Lang, Lange, Bažant, Hansl, Klečka, Černý (2.zápas)

V zápase s Atraps jsme přes neustálý tlak nebyli schopni proměňovat svoje šance. Naopak jsme po hrubých chybách (dvě branky padly z rohu po neobsazení protihráče) neustále nabízeli průměrnému soupeři vedení a on dokázal naše chyby využívat. Nakonec jsme si odnesli bod, za který vděčíme Laďově průniku přes celé hřiště a nezištné přihrávce do prázdné branky, což se událo v poslední sekundě. Ve druhém utkání vedeme 1:0, poté ještě vyrovnáme na 2:2, ale soupeř je lepší a to zejména v pohybu. Za stavu 2:5 jdeme do power - play, která se nám ale v poslední době již tradičně nedaří. Pomalé, riskantní přihrávky, technické chyby a malý pohyb způsobují jednoduché trefy soupeře do naší prázdné brány.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - JEHNICE 4:4 (3:4) - Lange ml., Saxl, Klečka, Tvrdoň
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - FFT VINOHRADY 1:8 (1:0) - Klečka
Sestava:
Řezáč, Bažant - Lang, Lange mladší, Schneeweiss, Saxl, Vala Vladan - Černý, Letzel, Klečka, Tvrdoň

Nevyrovnanost výkonů Béčka je až zarážející. V prvním zápase s Jehnicemi jsme poměrně lehce vedli 3:1, poté jsme se uspokojili s výsledkem, hráli s pocitem „že se nemůže nic stát“ a zcela průměrný soupeř rázem vedl 4:3. Zapnuli jsme na vyšší obrátky a pět minut před koncem svoji první brankou v dresu ŽV Přemysl Tvrdoň alespoň vyrovnal. Snažili jsme se ještě v přesilovce strhnout vítězství na svoji stranu, ale všechny střely létaly těsně kolem branky. Proti Vinohradům jsme vedli po parádním „bodýlku“ Slimáka ze střední vzdálenosti, jenže tři minuty před poločasem měl potřebu Dan Černý počastovat oba rozhodčí nevybíravými přívlastky - od obou dostal během 10 vteřin po jedné ŽK, šel do kabin a my jsme „šli do třech“. Přesilovku jsme ubránili, ale po změně stran soupeř rychle otočil na 2:1 a my jsme se totálně rozsypali. Soupeř nám dal za druhý poločas 8 (!!!) branek, což je velmi žalostná vizitka.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - STONES OF MADEIRA 1:3 (0:1) - Hansl
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - MITRA "B" 1:9 (0:4) - Hansl
Sestava:
Kovalčík, Řezáč - Lange ml., Schneeweiss, Saxl, Lang - Hansl, Svoboda, Klečka, Tvrdoň

Proti Stones jsme se tak nějak ještě snažili tvořit hru a podařilo se nám ještě z bezchybně sehraného přímáku vyrovnat na 1:1, ale čtyři minuty před koncem celá naše obrana pouze přihlížela jak letí centr napříč vápnem přímo na hlavu soupeřova útočníka a ten naprosto pohodlně skóruje. V zoufalé power - play jsme byli ještě potrestáni třetím hřebíčkem do rakve. Se záložním týmem Mitry jsme sice rychle vedli pěknou brankou Ladi Hansla, ale poté následovala bezkrevná mizerie plná chyb a nepřesností. Naši hráči působili mnohdy až komickým dojmem a od zcela průměrného protivníka

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - LÍŠEŇ "C" 2:1 (2:0) - Schneeweiss, Klečka
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - GLADIARIRS "B" 2:2 (2:0) - Stoklásek, Lange ml.
Sestava:
Řezáč - Lange ml., Schneeweiss, Stoklásek, Lang - Letzel, Hansl, Bažant, Klečka

V prvním utkání jsme měli zvítězit větším rozdílem, ale nestalo se. Soupeř korigoval čtyři minuty před koncem, šel do hry bez gólmana, při které udělal chybu v rozehrávce a k vidění byla neuvěřitelná situace, kdy zcela osamocená dvojice Laďa - Bobeš nedokázala v nájezdu na prázdou (!!!) branku dopravit míč do sítě. Ve druhém, poměrně oboustranně kvalitním zápase s Gladiators jsme vedli v poločase 2:0. Soupeř nesložil zbraně, bojoval a podařilo se mu vyrovnat. V závěru zápasu jsme měli ještě dvě slibné příležitosti strhnout vedení na svoji stranu, ale zápas skončil vcelku spravedlivou renízou. Velmi dobře zachytal v obou zápasech Pinďa a opět nás několikrát podržel.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - R.I.P. 6:2 (1:1) - Hansl 2, Bažant 2, Stoklásek, Lange ml.
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - PODOLÍ 5:4 (1:3) - Saxl 2, Stoklásek, Lange ml., Hansl
Sestava:
Řezáč - Lange ml., Schneeweiss, Stoklásek, Saxl - Klečka, Letzel, Hansl, Bažant

S týmem R.I.P. jsme sice prohrávali, v poločase to bylo ještě nerozhodně, ale další průběh utkání byl víceméně jednoznačný. S Podolím jsme sice stále útočili, ale když se soupeř občas vymanil z obranné ulity, byla to většinou branka v naší síti. V poločase prohráváme 1:3. Ihned po změně stran hrajeme power - play a chybka v rozehrávce znamená již hrozivých 1:4. Měníme rozestavení hráčů a v přesilovce pokračujeme. Branka na 2:4 přichází 10 minut před koncem. Následuje boj s časem, při kterém neúnavně a trpělivě bušíme do zoufale bránícího se soupeře, kterému viditelně docházejí síly. Pět minut před koncem je to 4:4, my však již věříme ve vítězství a to nakonec přichází. V závěru zápasu se ještě soupeř dostal do velké šance, ale Pinďa v brance zachránil. A je tu konec zápasu - vítězíme 5:4.

ŽABINŠTÍ VLCI "B" - SVÁŽNÁ 1:1 (1:0) - Lange ml.
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - NASAN "B" 1:11 (0:6) - Lang
Sestava:
Řezáč - Lange ml., Stoklásek, Saxl - Klečka, Letzel, Hansl

První zápas byl podobný tomu, který jsme odehráli proti stejnému soupeři před týdnem na turnaji. Naše šance, naše převaha a nakonec hubená remíza. Druhý zápas jsme hráli v poli již pouze s pěti hráči a proti "áčkové" sestavě Nasanu jsme neměli šanci, zvláště když ve třetí minutě bylo skóre 0:3.