17.kolo: 1.B třída - 23.2.2020, hřiště Okruh / Rybnická
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - FRUTTI DI MARE 4:1 (3:1)
sestava: Hansl - Saxl, Schneeweiss, Chroust, Bažant - Havlín, Starý, Kratochvíl, Řezáč
16.kolo: 1.B třída - 23.2.2020, hřiště Okruh / Rybnická
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - KAMPA 4:5 (3:2)
branky: Chroust 2, Havlín, Bažant

V přímém souboji o čelo tabulky jsme porazili druhý tým Frutti di Mare. V zápase s Kampou jsme vedli 4:2, nakonec jsme odešli překvapivě poraženi.

15.kolo: 1.B třída - 15.12.2019, hřiště Okruh / Rybnická
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - ASM "D" 6:1 (2:0)
branky: Řezáč 3, Starý 2, Svoboda
sestava: Kovalčík - Bažant, Vala, Starý, Řezáč, Svoboda

Zápas byl bezproblémovou záležitostí, přestože jsme ho odehráli v téměř minimální sestavě a po zranění brankáře Kovalčíka jsme ho dohrávali v brance s Milanem Bažantem a se čtyřmi hráči v poli. V sestavě se objevili i dva hráči A-týmu, kteří byli minulý týden vyloučeni v Ostravě a do večerního zápasu v Olomouci nemohli aktívně zasáhnout. Tímto zápasem byla zakončena první polovina soutěže a naše mužstvo se nachází se čtyřbodovým náskokem na prvním místě tabulky.

14.kolo: 1.B třída - 8.12.2019, hřiště Okruh / Rybnická
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - GLORIA 7:3 (2:1)
branky: Hansl 2, Řezáč 2, Pokorný, Smrčka, Fessl
sestava: Kovalčík - Chráscina, Mezník, Smrčka, Bažant - Hansl, Řezáč, Pokorný, Fessl
13.kolo: 1.B třída - 8.12.2019, hřiště Okruh / Rybnická
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - LAMY 7:3 (3:2)
branky: Hansl 3, Řezáč 2, Chráscina, Smrčka

Shodné konečné skóre obou zápasů a šest získaných bodů, přestože výkon vzhledem k přítomné sestavě zůstal za očekáváním.

12.kolo: 1.B třída - 24.11.2019, hřiště Okruh / Rybnická
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - WODOWA "B" 15:4 (6:1)
branky: Havlín 6, Klečka 3, Řezáč 3, Kratochvíl, Chráscina, Hansl
sestava: Bažant - Chráscina, Kratochvíl, Klečka - Hansl, Havlín, Řezáč
11.kolo: 1.B třída - 24.11.2019, hřiště Okruh / Rybnická
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - NASAN "B" 11:4 (8:0)
branky: Havlín 4, Klečka 2, Kratochvíl 2, Chráscina, Řezáč, Hansl

Sestavu k nedělním zápasům Béčka jsme skládali narychlo v sobotu večer, kdy se na zápase A - týmu zranili tři hráči z "B" soupisky, kteří měli nastoupit (Chroust, Fessl, Svoboda). "Improvizovaná" sestava (jiné hráče jsme k dispozici neměli) nakonec změnila oba zápasy ve střelnici s šestadvaceti zásahy do černého, když se prosadili všichni hráči, kteří k zápasům nastoupili.

branky: Chroust 4, Starý 3, Řezáč 2, Fessl

Zápasy s nevyzpytatelným týmem Schalke a s týmem Barum, na který se našemu Béčku v minulosti poměrně nedařilo jsme zvládli a vstřelili jsme celkem 16 branek. Po těchto dvou vítězstvích jsme se s B - týmem posunuli do čela vyrovnané tabulky soutěže.

branky: Chroust, Mezník, Stoklásek, Kratochvíl

Oba zápasy si byly podobné. Naše neustálá převaha a neuvěřitelně vysoké procento úspěšnosti využívání šancí obou soupeřů. V zápase s Interem to bylo v prvním poločase víceméně na jednu branku, přesto jsme prohrávali 0:3 (!!!), když jsme sami nevyužili ani ty nejvyloženější šance!. Po změně stran jsme snížili po pěti minutách na 1:3 a krátce nato jsme zahájili dlouhou třináctiminutovou power - play. Vyrovnali jsme na 3:3 a ve hře bez gólmana jsme pokračovali i nadále. Čtyři minuty před koncem soupeř využil naší chybu a střelou do opuštěné branky vedl 4:3. Půldruhé minuty před závěrem zápasu jsme ale dokázali opět srovnat a i přes naší závěrečnou snahu (stále hra bez brankáře) se skóre již nezměnilo. Vynikající výkon podal brankář soupeře!

Proti Celtic to bylo ve stejném duchu. Soupeř je zkušený a předvedl nám svoji kvalitu v řešení brejků a využívání brankových příležitostí. Vedli jsme sice 1:0, ale za několik minut to bylo již poměrně hrozivých 1:3. Zvýšili jsme aktivitu, bylo to na jednu branku a výsledkem našeho snažení bylo vyrovnání skóre na 3:3. Kdo si ale myslel, že je v tuto chvíli zápas již rozhodnut se mýlil. Naše převaha, soupeřova kvalitní defenzíva a smrtící brejky - dva z nich znamenaly skóre 3:5! Tohle už bylo kritické, ale nakonec jsme to zvládli. V tomto případě se jednalo o power - play osmiminutovou, při které jseme velmi brzy korigovali na 4:5. Soupeř hrál již pod hrozbou šestého faulu a jeho dva další prohřešky proti pravidlům znamenaly dvě naše výhody v podobě 10m pk. Laďa Hansl se v obou případech nemýlil a strhl tak nakonec šťastné vítězství na naší stranu. Oběma soupeřům patří respekt za kvalitu předvedené hry - tohle byl na úroveň 1.třídy jednoznačně nadstandard!

branky: Pokorný 5, Havlín 2, Klečka, Kratochvíl, Chroust

Jednoznačné průběhy zápasů, jednoznačné konečné výsledky.

branky: Starý 2, Saxl, Klečka

Jasné vítězství nad Madridem a zbytečná prohra s Debaklem, na který se nám ani v minulé sezóně nedařilo.

2.kolo: 1.B třída - 8.9.2019, hřiště Okruh / Rybnická
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI "B" - FRUTTI DI MARE 1:4 (1:1)
sestava: Pšurný - Saxl, Bažant, Lange, Letzel, Klečka, Zezulka, Řezáč

Nedělní termíny velkého fotbalu a nemoci byly důvodem, že v sestavě béčka nastoupila sestava "C" složená především z veteránů, které doplnil v prvním zápase Zbyňa Řezáč a k zápasům obětavě nastoupili i přes svá zranění Bobo Lange (koleno) a Tomáš Zezulka (záda).

V prvním utkání sezóny jsme pozorně bránili a i přes optickou převahu Kampy byly naše akce nebezpečnější a jednu z nich parádně proměnil velmi dobře hrající Pinďa. Po změně stran zápas pokračoval v podobném duchu, ale po nedorozumění v obraně jsme soupeři doslova darovali vyrovnání. Všichni přítomní příkladně bojovali a 5 minut před koncem zápasu byli po skvělé akci Lange / Letzel odměněni vedoucí brankou. V samotném závěru jsme se bránili soupeřově power - play, ale Džarda v brance byl vždy pozorný a do výraznější příležitosti jsme hráče Kampy nepustili.

Ke druhému zápasu jsme již nastoupili bez Zbyňka Řezáče a věkový průměr našeho týmu stoupl z původních 43,5 na 45,5 roku. V zápase jsme velmi brzy prohrávali po kombinaci do prázdné. A dobře hrající protivník v dvojnásobném počtu hráčů (a polovičního věku i váhy) nekompromisně útočil. Bránili jsme se v sevřeném bloku a čekali na svoji příležitost. Ta se naskytla ve chvíli, kdy unikla dvojice Lange / Klečka a Bobeš hrající (vzhledem ke svému zranění) na hranici sebezničení střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1. Ve třetí minutě druhého poločasu se však po zákroku našeho brankáře míč smolně odrazil a hráči soupeře neměli se skórováním problém. Síly nám ubývaly a soupeř nás mnohdy zatlačil i s pomocí hry bez brankáře. Tu jsme začali postupně praktikovat i my. Nepřesnost při naší power - play v průběhu následujících minut bohužel soupeř potrestal a když se mu krátce před koncem podařilo totéž ještě jednou - pojistil si tak zasloužené vítězství. Zadarmo jsme to ale nedali, za poctvý výkon díky všem zúčastněným.

Poznámka: Ve druhém poločase druhého zápasu dokázal na zemi ležící Zezi v absolutně nepopsatelném pohybu, posunout hlavou hlavou míč za lajnu (těsně před dobíhajícím hráčem) a zabránit tak zrodu akce soupeře. Neuvěřitelné, tohle nebude možné už nikdy nikde vidět! :-)