DOLNOLOUČSKÝ SUMMER CUP 2015

18.07.2015 19:30

Systém turnaje: 24 mužstev ve čtyřech skupinách po 6 týmech. Z každé postupují první čtyři mužstva do vyřazovací části. Všechny zápasy - 1x15 minut.

ŽABINŠTÍ VLCI - KOTIGERS OSLAVANY 1:3 - Kratochvíl

Za velkého vedra jsme se do naší skupiny nedostavila dvě mužstva, takže zápasy ve skupině se hrály o 5 minut delší než v ostatních skupinách (abychom šli do play off stejně unavení jako ostatní). V prvním zápase jsme si poradili s vítězem ročníku 2013 a po brance Zbyňka Řezáče jsme zvítězili 1:0. Ve druhém zápase, proti stále se zlepšujícímu týmu Atraps jsme prohrávali velmi brzy 0:2, ale solidně sehraná power - play znamenala nakonec remízu 2:2, když po parádně sehraných akcích skórovali Zbyňa Řezáč (po pěkné kombinaci) a gólman Jara Pšurný (hlavička po parádním centru Vladana Valy). Třetí zápas s Kotigers Oslavany jsme poměrně "odflákli" a prohra 1:3 znamenala konečné 2.místo ve skupině.

ŽABINŠTÍ VLCI - ATLANTIS BRNO 5:1 - Kratochvíl 2, Řezáč, Vala, Stoklásek

Ve skupině jsme se rozjížděli poněkud ospale a pomaleji, ale během vyřazovací části turnaje jsme již zařadili na "vyšší rychlostní stupeň" a tým Atlantic neměl v 1.kole play off naději na úspěch, jelikož již po pěti minutách byl stav 2:0.

Čtvrtfinále:

ŽABINŠTÍ VLCI - KALÁBEK BRNO 2:0 - Chroust, Kratochvíl

V tomto zápase se "lámal chléb" a rozhodovalo se, zda odjedeme z turnaje úspěšní, či v šedém poli "bezejmenných". Předvedli jsme zde asi nejkvalitnější výkon na turnaji, silného protivníka jsme víceméně k ničemu nepustili, diktovali jsme tempo hry a v závěru jsme bez větších problémů odolali i čtyřminutové power - play soupeře. Naopak mohlo být skóre vyšší, bohužel jsme 2x netrefili z dobrých pozic opuštěnou branku.

Semifinále:

ŽABINŠTÍ VLCI - SAN MARINO DOLNÍ LOUČKY 0:1

Začalo drobně pršet, na mokrém terénu se domácí tým lépe pohyboval, zápas byl vyrovnaný a s přibývajícím časem bylo jasné, že rozhodne jediná branka. Tu jsme bohužel čtyři minuty před koncem dostali po nešťastně odraženém balónu my a domácí tým (účastník KP) se tak mohl radovat z postupu do finále. Veliká škoda!

Zápas o 3.místo:

ŽABINŠTÍ VLCI - PARMAGIANNI 3:0 - Kratochvíl, Chroust, Letzel

Po smolné prohře v SF jsme do utkání o bronzovou příčku nastupovali s odhodláním "urvat bednu" a od začátku bylo zřejmé, že se nám to podaří. Soupeři jsme nedovolili téměř nic a vítězství 3:0 bylo jednoznačné a nekompromisní.

Nejlepší střelec turnaje:

Milan Koudelný (Chelsea Oslavany) .... kdyby trefil náš Michal Kratochvíl opuštěnou branku v zápase s Kalábkem patřila by tato trofej jemu