MAJÁLES FUTSAL CUP 2015

16.04.2015 21:00

Systém turnaje: 12 mužstev rozděleno do čtyř tříčlenných skupin. Všechna mužstva postupují do play off, turnaj dále pokračuje dvěma koly vyřazovacího K.O. systému a tři nejlepší týmy se nakonec utkají ve finálové skupině o prvenství.

Skupina D

ŽABINŠTÍ VLCI - BUKANÝŘI 9:3 - Hansl 3, Svoboda 3, Chroust 2, Řezáč

ŽABINŠTÍ VLCI - KAMPA 4:2 - Hansl 2, Svoboda, Řezáč

Náš tým se zúčastnil prvního ročníku turnaje KFC MAJÁLES CUP pořádaném na hřištích TJ Sokol Brno I. Ve skupině jsme narazili na družstva Bukanýři (tým složený pouze pro tento turnaj) a Kampa Brno (2.D brněnská třída). Cíl byl tedy jasný a to postoupit z prvního místa skupiny, což se s přehledem podařilo.

1.kolo vyřazovací části:

ŽABINŠTÍ VLCI - THUG LIFE 4:2 - Hansl 2, Chroust, Starý

Ve čtvrtfinále nás čekal tým Thug Life, který ve své základní skupině obsadil 3. příčku. I když naši hráči kontrolovali po celý zápas míč na svých futsalkách, tak je nutné dodat, že soupeř podal sympatický výkon a rozhodně se favorita nezalekl.

2.kolo vyřazovací části:

ŽABINŠTÍ VLCI - CRAZYS GIRLS 1:0 - Řezáč

K semifinálovému zápasu proti týmu Crazy Girls jsme přistoupili s jednoznačným odhodláním zápas zvládnout a postoupit. I když hra nebyla vůbec ideální, tak se nám nakonec podařilo soupeře přetlačit a trefa Zbyni Řezáče nás poslala do finálové skupiny.    

Finálová skupina:

ŽABINŠTÍ VLCI - ATRAPS 2:1 - Hansl ... penaltový rozstřel 2:1 - Starý při své penaltě nezaváhal, zatímco střelu soupeře Pšurný s přehledem chytil

ŽABINŠTÍ VLCI - BW 2:0 - Svoboda, Hansl

Ve finálové skupině se nám nejdříve postavili Atraps Brno (1.B brněnská třída), který se na celém turnaji prezentoval velmi dobrým výkonem a v průběhu dne se zařadil mezi favority na celkové vítězství. V utkání, které bylo otevřené a útok střídal útok, jsme jako první inkasovali a museli dotahovat ztrátu. Přistoupili jsme k power play a to se nakonec vyplatilo. Minutu před koncem srovnal Ladislav Hansl na 1:1 a utkání dospělo do penaltového rozstřelu (na turnaji se při každé remíze kopal penaltový rozstřel a to netradičně pouze na jednu penaltu). V tomto rozstřelu jsme byli úspěšní a připsali si tak první tři body do finálové tabulky. V posledním duelu celého turnaje nás čekal tým BW. Jelikož jsme turnaj odehráli v 5ti hráčích v poli, bylo na hře občas vidět, že už síly dochází. Hráči BW byli vcelku dobře individuálně vybaveni, čímž často pozlobili naše obránce, ale v tomto zápase vyhrála větší futsalovost a zkušenost našeho týmu. Mohli jsme se tedy radovat z 1.místa.

Za zmínku stojí ohodnocení Ladislava Hansla, jakožto nejlepšího střelce turnaje a velmi dobré výkony Petra Starého.

[report: Bobo]  

Konečné pořadí turnaje:

1.ŽABINŠTÍ VLCI, 2.ATRAPS, 3.BW

Sestava:
Pšurný - Chroust, Hansl, Řezáč, Starý, Svoboda

—————

Zpět