přátelský: PŘÁTELSKÝ ZÁPAS / 29.11.2014, Sportovní hala Brno - Bohunice
ŽABINŠTÍ VLCI
- SC KAISEREBERSDORF SRBIJA´08 2:3 (0:2)
branky: Kuldan, Hansl
sestava: Pšurný - Stoklásek, Pospíšil, Chroust, Lange ml. - Starý, Kuldan, Hansl, Kratochvíl

Na přátelské utkání jsme si do Brna pozvali momentálně vedoucí tým 2.rakouské ligy. V prvním poločase jsme nehráli dobře a Kaiserebersdorf nás přehrával především důrazem a výborným pohybem. My jsme marně hledali skulinku v jeho obraně a naopak to byli šikovní hráči soupeře, kteří nám na brankovišti často zamotali hlavu. Tradičně výborný Jarek Pšurný v naší brance si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Ve 13´ jsme po chybné obranné činnosti při rohovém kopu soupeře poprvé inkasovali, když se v brankovišti pohodlně prosadil zcela nepokrytý Nikica Živkovič – 0:1. Snažili jsme se s výsledkem něco udělat, ale měli jsme jakoby svázané nohy, chyběl především nápad a vše bylo tak nějak ustrašené. Naši největší šanci první půle měl Petr Starý, který mířil dobře, ale hostující gólman ho skvěle vychytal. Půl minuty před poločasovou sirénou bohužel inkasujeme podruhé. Po protiútoku a přečíslení naší obrany nám dává Rade Medič branku „do šatny“ a prohráváme 0:2. V první půli byl lepší náš soupeř, ale po přestávce nastoupili na hřiště zcela jiní Vlci. Hráli jsme agresívně, napadali jsme soupeře již při jeho rozehrávce a s výrazně zlepšenou hrou se dostavily i šance. Ve 31´ jsme měli po faulu na našeho útočníka v hloubce brankoviště výhodu pokutového kopu a František Kuldan se nemýlil – 1:2. Konečně! V této chvíli jsme již hráli bez respektu, hráli jsme dobře a vyrovnávací branka byla „na spadnutí“. Sedm minut před koncem se dopouštíme šestého faulu, ale soupeřův kanonýr z „desítky“ naštěstí branku přestřeluje. Čtyři minuty před koncem jdeme do hry bez brankáře, hosté jsou přišpendlení před svojí svatyní, dobře kombinujeme, ale branka nám není souzena a jedinou nepřesnost následně trestá nejlepší hráč hostí, kapitán Miloš Andrejič trefou přes celé hřiště (1:3). V power – play nadále pokračujeme a po střele z dálky koriguje Ladislav Hansl parádní „šibenicí“ na 2:3. Do konce schází 38 vteřin, během kterých jsme si ještě dokázali vypracovat šanci k vyrovnání, ale po závaru na brankové čáře hostující tým své vítězství uhájil. Konec! Jsme rádi, že jsme mohli zápas sehrát, byla to velice zajímavá konfrontace a příjemné vyplnění pauzy v kolotoči ligových zápasů. Mrzí nás pouze skutečnost, že se nám nepodařilo uhrát alespoň remízu, jelikož za zlepšený výkon ve druhém poločase bychom si ji snad i zasloužili. Ale nutno uznat, že soupeř byl opravdu kvalitní! Tento zápas je veden ve statistikých klubu jako číslo 2300! Vývoj: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.