2015/2016 - VELMI ZAJÍMAVÁ SEZÓNA

foto © září 2015

Letzel - Stoklásek - Lange - Pšurný - Hansl - Chroust - Řezáč
Pospíšil - Mezník - Kratochvíl - Svoboda - Vala - Starý

Sezónu jsme ve 2.CL zahájili skvostně a do poloviny soutěže jsme se drželi na medailové pozici. Jarní část ale byla bohužel poněkud horší, přesto jsme do samotného závěru živili naději na 3.místo. Dvě nečekané porážky s týmy z dolního patra tabulky ale znamenaly konečné osmé místo, které bylo zklamáním. Na třetí příčku nám scházelo pouhých pět bodů, což byly právě výše zmíněné dvě porážky (Hodonín a Nasan). Velká škoda! Do mužstva přišel před sezónou z Helasu Brno nový hráč Michal Mezník. Béčko startovalo v 1.brněnské třídě a skončilo (stejně jako v minulé sezóně) na 2.místě. V "B" sestavě se po delší pauze objevoval kanonýr Daniel Černý. Céčko zcela suverénním způsobem ovládlo 3.brněnskou třídu a k prvímu místu přidalo i vítězství v soutěži slušnosti (bez jediné obdržené karty!!!). Možnost postupu do vyšší soutěže ale "C" - tým nevyužil. V brněnské části poháru FAČR jsme byli nasazení přímo do 4.kola a tam jsme neuspěli. Liga hráčů nad 35 let proběhla v tradičním termínu a přestože jsme odehráli několik výborných zápasů, na postup do Final four to nestačilo. Na lednovém turnaji Žabinských Vlků jsme obsadili 3.místo. Organizaci turnaje jsme zvládli na výbornou a ke spokojenosti všech. Soustředění v Olivětíně se v tomto roce zúčastnilo 10 členů a proběhl zde samozřejmě i sportovní dvanáctiboj. Turnajová část sezóny byla zahájena neúspěchem na květnovém Majáles Cupu, kde jsme nepotvrdili roli největšího favorita a byli vyřazeni v 1.kole play off. V červnu následovalo druhé místo na Memoriálu Stanislava Dobrovolného v Brně a čtvrté místo na Napoleon Cupu v Praci (prohra o 3.místo s Helasem). Prázdninovou jízdu jsme zahájili velkolepě, prvenstvím na Vysočině (Hattrick Cup Svratka) a týden poté prvním místem v Čučicích (Rio de Čučo Cup). Zlatého turnajového hattricku se nám ovšem dosáhnout nepodařilo, jelikož na posledním turnaji v sezóně jsme byli poraženi po pokutových kopech ve finále a obsadili jsme tak "pouze" druhé místo. Na podzim roku 2015 oslavil zakladatel týmu a prezident klubu Michal Letzel svoje 50-té narozeniny (když tohle mužstvo založil bylo 22 let). Zajímavá sezóna!