Kalina, Filipský - Bala, Šipka, Lošťák, Lapčík, Kočiš, Janečka, Tilkeridis (C), Brázdil
Sestava hosté:
Večeřa, Pšurný, Vyklický - Chroust (C), Kratochvíl, Chráscina, Svoboda, Havlín, Hansl, Jonáš, Formáček, Pfeffer
Rozhodčí: Rygl, Slanina - Zapletal

Report:
Do Olomouce si přivezl hostující tým autobus fanoušků a ti mu vytvořili v zápase zcela domácí prostředí. V první půli ŽV nejprve prohrávali 0:1 (Šipka) a poté otočili skóre na 3:1 (2x Havlín a gólman Vyklický, který trefil zcela precizním způsobem odkrytou branku Olomouce při její power - play). Jelikož poté domácí tým zabojoval a hosté byli několikrát nedůslední v obranné činnosti a měli i smůlu, skončila první půle výsledkem 4:4, když vyrovnávací branku vstřelili olomoučtí 12 sekund před poločasem. Po změně stran přišlo něco neskutečného a výsledek se zapíše k rekordním údajům historie:
4:5 (23.) Jonáš obral o míč na devíti metrech při rozehrávce domácího hráče a nezištnou přihrávkou vybídl k dorážce Formáčka, který se v pádu orientoval pohotově.
4:6 (24.) Po parádní kombinaci Chroust / Chráscina / Pfefer zasunuje posledně jmenovaný do prázdné.
4:7 (26.) Jonáš si přes polovinu hřiště narazil s Pfefferem a doběhl si pro skórování do prázdné.
5:7 (28.) Domácí Janečka propasíroval po individuální akci v brankovišti míč do sítě mezi trojicí hráčů hostí.
5:8 (29.) Pfeffer vedl míč po levé lajně a z osmi metrů skóroval přízemní střelou ke vzdálenější tyči.
5:9 (32.) Po domluveném signálu a učebnicové rozborce obrany soupeře po rozehrání přímého kopu pálí Formáček nekompromisně pod břevno prázdné branky.
5:10 (33.) Pfeffer doráží Havlínem nastřelené břevno.
5:11 (36.) Svoboda skóruje do prázdné po přihrávce Pfeffera.
5:12 (37.) Kratochvíl skóruje do prázdné po přihrávce Chrásciny.
5:13 (39.) Chroust přehodil brankáře chytrým dloubáčkem.
5:14 (40.) Formáček při zahrávání "desítky" propálil gólmana Olomouce.
5:15 (40.) Havlín prošel individuálně mezi bránícími hráči soupeře a na brankové čáře předložil míč Pfefferovi, který skóroval do prázdné.
V zápase s historicky pořadovým číslem 3300 padlo tedy málo vídaných 20 branek a vítězství znamená definitivu v záchraně v 1.futsal lize a stále udržuje i naději na postup do nadstavbové části. Poslední tři utkání sehrají ŽV Brno doma s Rapidem Ústí nad Labem a Baníkem Chomutov a v posledním kole jedou do Plzně.

Ohlasy po utkání:
Nikolas Tilkeridis (hráč SKUP Olomouc): "Byla to poslední kapka celé špatné sezony. Výsledek hovoří za vše, tato kapitola se uzavírá, uvidíme, co bude dál. Za stavu 4:4 jsme ještě mohli zápas zvrátit, ale z naší strany tam bylo strašně moc indviduálních chyb a je z toho jednoznačný výsledek."
Petr Pfeffer (hráč ŽV Brno): "Ze začátku to byl takový zápas nahoru dolů, bylo to trochu zběsilé. Pak jsme si už sedli. Můj hattrick? Jsem rád, že mi to tam kluci takhle nachystali, byl by to hřích to nedat. Rád bych poděkoval i našim fanouškům, kteří s námi jezdí po celé republice. Jsme za jejich podporu strašně rádi".