KRAJSKÝ PŘEBOR 2009/10 - ŽABINŠTÍ VLCI "A"

17.04.2010 18:30

V této sezóně se podařilo Žabinským Vlkům postoupit do divize, ze které tým sestoupil v roce 2000. Návrat se tady koná po deseti letech. Celou sezónu se Vlci drželi na špici tabulky a po vcelku kvalitních výkonech je postup do vyšší soutěže zcela zasloužený.

2.  ARKYS BRNO 116 : 67 65  *   6:3  2:2   36 - Hansl
3.  K5 BRNO 126 : 82 57  *     6:1  5:2   12 - Lange ml.
4.  PÍSKOVNA 130 : 106 53  *     4:2  3:3     9 - Saxl
5.  SAPPORO MANEROV 126 : 100 49  *     4:6  5:4     8 - Šomplák O.
6.  AGROMELI BRNO "C" 124 : 103 46  *     2:0  3:1     6 - Jakš
7.  AMOR VYŠKOV 115 : 101 46  *     1:2  3:3     6 - Kollárik
8.  SLOVAN BRNO 111 : 104 42  *     5:8  3:1     6 - Stoklásek
9.  SOŠ OOM BRNO 99 : 126 38  *     6:4  8:1     5 - Šomplák R.
10.  TORNÁDO BRNO 109 : 143 38  *     5:3  5:3     5 - Svoboda
11.  FC KRÁSENSKO 105 : 126 35  *     3:4  5:1     3 - Vala V.
ŽABINŠTÍ VLCI - BASTR 8:1 (2:0)
branky: Hansl 4, Saxl, Řezáč, Kollárik, Šomplák R.
sestava: Válek - Stoklásek, Vala V., Michalík, Saxl, Šomplák O. - Hansl, Jakš, Šomplák R., Řezáč, Kollárik

Na závěr sezóny si kotel našich fanoušků, slavící již od 15-té hodiny postup osmkrát zakřičel gól. Zápas probíhal v odlehčeném duchu, jelikož jak ŽV, tak i Bastr měli "svoje jisté" a tak šlo nakonec pouze o výši celkového skóre, které po přestávce utěšeně narostlo. Závěr utklání se změnil v exhibici letos nejlepšího týmu jihomoravského krajského přeboru. Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 8:1.

28.kolo: Krajský přebor - 17.4.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - UNITED IVANČICE 2:4 (1:2)
branky: Jakš, Šomplák O.
sestava: Válek - Stoklásek, Vala V., Michalík, Saxl - Šomplák O., Hansl, Jakš, Šomplák R., Řezáč

Hosté byli uzavření do obranné ulity, se kterou jsme se po celý zápas marně potýkali. Dvě zcela vlastní branky, které jsme si dali, se v jednom zápase rovněž často nevidí. Druhý "vlastenec" na 1:3 přišel bohužel v době, kdy jsme se nadechovali k rozhodujícímu úderu a když nás zradila i power play, kterou jsme letos většinou sehrávali velmi dobře, bylo na světě přerušení parádní série, která představovala 28 zápasů bez porážky v řadě. Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

27.kolo: Krajský přebor - 27.3.2010, Sportovní hala Vyškov
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - AMOR VYŠKOV 3:3 (2:1)
branky: Černý 2, Stoklásek
sestava: Válek - Stoklásek, Vala V., Lange ml., Šomplák O. - Černý, Hansl, Kollárik, Šomplák R.

Amor Vyškov na nás umí a opět nám to potvrdil kvalitním a pohledným výkonem. My nebojovali pouze s nebezpečným soupeřem, ale i s vlastní nervozitou (která byla patrna zejména u mladších hráčů), pramenící ze skutečnosti, že případný bodový zisk, by nám již 2 kola před koncem zajišťoval vítězství v krajském přeboru. V páté minutě jdeme do vedení po nechytatelné bombě k tyči, po střele Dana Černého. Za dvě minuty je vyrovnáno, když Válec vyráží střelu soupeře a nekrytý útočník dává do prázdné. Krátce před poločasem kope Dan přímák z velké vzdálenosti a i když tyto situace zvládá výborně, tentokráte nikdo nečekal že by míč skončil v síti - 2:1. Po změně stran je Amor aktívnější. Útočí, vyrovnává nečekaným gólem po střele z 16 metrů a za dvě minuty je to 3:2 pro domácí. Za další dvě minuty je po parádní kombinační akci tří hráčů opět vyrovnáno. Naše nervozita graduje, v sázce je postup do divize a domácí tým nám rozhodně nemíní dát nic zadarmo. V závěru se převážně bráníme, opět nás drží Válec, kouskujeme hru a poslední minuta již probíhá s kontrolou míče na našich sálovkách. Je dobojováno. Divize je naše! Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.

26.kolo: Krajský přebor - 27.3.2010, Sportovní hala Vyškov
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - SAPPORO MANEROV 5:4 (1:2)
branky: Černý 2, Lange ml. , Hansl, Vala V.
sestava: Válek - Stoklásek, Vala V., Lange ml., Šomplák O., Černý, Hansl, Kollárik, Šomplák R.

Krásný zápas se Sapporem Manerov byl strhující futsalovou podívanou pro náročného diváka se silnými nervy. Skóre se přelévalo jako na houpačce a nutno přiznat, že za svělý výkon by si domácí tým zasloužil remízu. Prohrávali jsme rychle po chybě v podobě váhavé a nepřesné rozehrávky, vyrovnal Bobeš, ale domácí stačili jít před poločasem opět do vedení. Měníme způsob hry, jdeme do agresívnějšího pojetí s osobním napadáním a výsledkem je obrat na 3:2. Manerovští bojují jako lvi, tlačí nás do defenzívy a po dalších zaváháních v obraně opět neskutečně vedou. "Žabinskovlčí" vůle po vítězství, Danův buldočí důraz a obrovská bojovnost všech našich hráčů však nakonec znamenají ještě jeden (nakonec vítězný) obrat ve skóre. V posledních minutách Sapporo zle dotírá a chce vyrovnat, proti je však Válec v brance, který se v poslední minutě vytasí se superzákrokem. Nakonec se podařilo vstřelit v poslední sekundě ještě šestou branku do prázdé branky domácích, tato ale není uznána - bylo po čase (!?). Klobouk dolů před soupeřem. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4.

25.kolo: Krajský přebor - 21.3.2010, Sportovní hala Křenovice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - KRÁSENSKO 5:1 (2:0)
branky: Lange ml. 2, Šomplák R., Saxl, Hansl
sestava: Válek - Stoklásek, Vala V., Lange ml., Saxl - Šomplák O., Šomplák R., Hansl, Bažant

Podzimní ostuda ze zápasu s tímto soupeřem byla zapomenuta a k zápasu jsme nastoupili s jediným cílem. Jakkoliv zvítězit! Konečné skóre neodpovídá zcela průběhu utkání. Soupeř mnohokrát nebezpečně ohrozil naší branku a zejména ve druhém poločase se ve velmi dobrém světle předvedl Válec, který zachránil několik okének v naší obraně. O vítězi však bylo přesto víceméně jasno. Třetí a čtvrtá branka padly po velmi hezkých kombinacích a soupeř korigoval až v poslední min. z 10m kopu (do branky se postavil Laďa). Vývoj skóre: 5:0, 5:1.

24.kolo: Krajský přebor - 21.3.2010, Sportovní hala Křenovice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - KLOBOUČKY 7:0 (1:0)
branky: Stoklásek 3, Vala V., Bažant, Šomplák O., Šomplák R.

V jednoznačném utkání jsme se dokázali brankově prosadit až po změně stran, když jsme v první půli orazítkovali 3x brankovou konstrukci. Soupeř kladl nakonec ale mnohem menší odpor, než jsme původně předpokládali. Vývoj skóre: 7:0.

30.kolo: Krajský přebor - 14.3.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - SLOVAN BRNO 3:1 (2:1)
branky: Lange ml., Hansl, Šomplák R.
sestava: Válek - Stoklásek, Schneeweiss, Lange ml. - Šomplák O., Šomplák R., Hansl, Kollárik

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a prvních 15 minut bylo jednoznačně v naší režii. Šli jsme rychle do vedení 2:0. První branku v situaci 3/2 trefil bombou Bobeš a při druhém gólu stejný hráč posadil milimetrovou přihrávku přes celé hřiště na hlavu Laďovi, který se v těchto situacích umí orientovat velice dobře. Těsně před přestávkou jsme si situaci zkomplikovali nedůsledným obsazením soupeře v brankovišti a bylo to 1:2. Po změně stran se soupeř sice snažil, ale zápas jsme kontrolovali a když jsme ve 42.minutě vstřelili Radkem Šomplákem třetí branku, o vítězi tohoto klidného zápasu nebylo vůbec pochyb. Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1.

23.kolo: Krajský přebor - 27.2.2010, Sportovní hala Dubňany
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - ORANJES DUBŇANY 7:3 (4:0)
branky: Černý 4, Šomplák O., Hansl, Kollárik
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Šomplák O. - Černý, Hansl, Kollárik, Šomplák R.

Zápas začínal v hodně nepříjemných 22.00 hodin a domácí vypadali bojovně a odhodlaně. V prvním poločase je však čtyřmi góly "popravil" Dan, když třetí branku vstřelil z přímého volného kopu a čtvrtou z 10m kopu po šestém faulu Oranjes. V samotném zápase jsme šli opět rychle do dvoubrankového vedení a přestože poločasové skóre bylo vcelku jednoznačné, tak i domácí tým měl řadu šancí při "okénkách" v naší obraně. S několika parádními zákroky se ale předvedl Válec. Ihned po změně stran dáváme po hezké kombinaci Laďa - Ondra na 5:0, poté Dubňany korigují na 2:5, ještě trošičku "zlobí", ale samotný závěr utkání zvládáme v klidu a s velkým přehledem. 10m kop v závěru utkání proměňuje Laďa Hansl a "vezeme to vše domů". Pohoda. Vývoj skóre: 5:0, 5:2, 7:2, 7:3.

22.kolo: Krajský přebor - 27.2.2010, Sportovní hala Dubňany
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - SOŠ OOM BRNO 8:1 (5:0)
branky: Černý 3, Hansl 2, Kollárik 2, Šomplák O.

Přeložený zápas se SOŠ OOM byl nakonec jednodušší, než jsme očekávali. Soupeř který nás na podzim hodně potrápil nehrál dobře a od 5.minuty prohrával 2:0. V tu chvíli bylo rozhodnuto o tom, komu bude náležet plný bodový zisk. Ve druhé půlce mohla být branková nadílka dost vyšší. Vývoj skóre: 7:0, 7:1, 8:1.

21.kolo: Krajský přebor - 21.2.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - FAUNA BRNO 2:1 (0:1)
branky: Šomplák O., Černý
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Saxl, Šomplák O. - Hansl, Svoboda, Šomplák R., Černý, Vala R.

V zápase s Faunou jsme nehráli dobře, vázla kombinace, chyběl pohyb, nápad a po několika důrazných varováních šel soupeř do vedení. Navíc jsme dohrávali poločas od 17.minuty s pěti fauly a nebylo možno příliš vymýšlet. Po změně stran jsme zahájili jakousi snahu o vyrovnání, ale do kvalitní hry měla tato daleko. Přesto se podařilo 10 minut před koncem vyrovnat. A přichází hektický závěr. Opět máme pět faulů a dvě minuty před koncem kope Fauna 10m kop. Střela jde naštěstí vedle a potom přichází naše poslední útočné vzepjetí a faul metr za brankovištěm. Danova parketa, 56 vteřin do konce mače, góóóóóól, "z hovna bič" (jinak se to říct opravdu nedá)! Štěstí na naší straně. Vývoj skóre: 0:1, 2:1.

20.kolo: Krajský přebor - 21.2.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - AGROMELI BRNO "C" 3:1 (2:0)
branky: Černý 2, Lange ml.
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Saxl - Svoboda, Šomplák O., Šomplák R., Černý, Vala R.

Velice kvalitních úvodních 15 minut tohoto zápasu znamenalo nadějné vedení. První branku trefil excelentně Bobeš bombou do protilehlého "vinglu", druhou přidal Dan z pokutového kopu, který byl nařízen po nápadité kombinaci Ondry s Radkem a faulu na prvně jmenovaného. Když v úvodu druhé půle Dan zvýšil na 3:0, zdálo se být již vše jasné. Poté jsme přenechali aktivitu soupeři a nepřesnostmi v rozehrávkách, kdy jsme nedokázali podržet míč, jsme soupeři dali šanci a vyzvali ho k náporu. Ten však naštěstí vstřelil pouze jedinou branku, když několik pozorných a jistých zákroků předvedl Válec. Vývoj skóre: 3:0, 3:1.

19.kolo: Krajský přebor - 7.2.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - PÍSKOVNA ČERNOVICE 3:3 (0:1)
branky: Svoboda, Saxl, Šomplák O.
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Saxl - Hansl, Svoboda, Černý, Šomplák O., Šomplák R.

Pískovna je vždy velmi tvrdým oříškem. Vedli jsme 2:0, ale soupeři se podařilo vyrovnat a od 15. minuty hrajeme s pěti fauly, takže jde o to dohát poočas bez pohromy. Přesto se ještě před změnou stran dostává k odraženému míči Ondra a jdeme znovu do vedení. Po změně stran dostáváme branku z nečekané pozice mimo střelecký úhel. Další průběh utkání nabízí několik brankových příležitostí na obou stranách. V posledních pěti minutách začínáme soupeři "velmi zle zatápět", avšak k vítěznému gólu to bohužel již nevede. Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3.

18.kolo: Krajský přebor - 7.2.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - K5 BRNO 5:2 (1:0)
branky: Svoboda 2, Černý, Hansl, Lange ml.
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Saxl - Černý, Hansl, Svoboda, Šomplák O., Šomplák R., Kollárik

Klíčový zápas o vedoucí místo v tabulce sliboval kvalitní futsal a obě mužstva potvrdila, že jejich dosavadní postavení v tabulce KP není náhodné. Taktická a opatrná partie vyústila v poločasové jednobrankové vedení, když Dan proměnil penaltu, která byla nařízena po faulu na aktívního Radka Šompláka. Po změně stran jsme měli stále více ze hry, soupeř vyčkával a hrozil nebezpečnými protiútoky, na které jsme však byli dobře připraveni. Na 2:0 zvýšil bombou od pravé lajny Bobeš a tento hráč byl i u třetího gólu, když přihrávkou na zadní tyč našel připraveného Laďu. Tato branka již patrně rozhodla o vítězi utkání. Kápětka ještě zazlobila korekcí skóre na 3:1, ale zasloužené vítězství jsme si po velmi uspokojivém výkonu vzít nenechali. Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

17.kolo: Krajský přebor - 24.1.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - ARKYS BRNO 2:2 (0:1)
branky: Hansl, Šomplák O.
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Saxl - Hansl, Svoboda, Jakš, Šomplák O., Šomplák R.

Arkys tradičně vycházel z kvalitně zabezpečené obrany a bylo zřejmé, že mnoho branek nepadne. Vyrovnaný průběh hry však dokonale narušil Kokeš, jehož nesmyslný faul na brankovišti znamenal jeho vyloučení. Přesilovku soupeř využil, opět se zatáhl do obranné ulity a hrozil protiútoky, které několikrát hasil velmi dobře chytající Válec. Žabinští vlci se snažili vyrovnat, což se jim po téměř dvacetiminutovém úsilí podařilo. Ale brzy přišla velké chyba v útočném pásmu a soupeř po brejku opět vedl. Stále jsme útočili, čtyři minuty před koncem jdeme po do přesilovky a 1.20 před koncem se nám konečně podařilo po parádně sehrané akci vyrovnat. Tohle je hodně důležitý bodík! Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

16.kolo: Krajský přebor - 24.1.2010, Sportovní hala Bohunice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - TORNÁDO BRNO 5:3 (3:0)
branky: Hansl 2, Stoklásek, Šomplák O., Šomplák R.

Po hezké první půli jsme vedli 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Soupeř však dal po změně stran dvě rychlé branky a rázem to byly nervy, hráli jsme pasívně a Tornádo "nepříjemně kousalo". Částečné uklidnění nám přinesla krásná branka Martina, který se trefil v protiútoku pod břevno. Pět minut před koncem utkání to ale bylo opět pouze o gól. Soupeř šel do dlouhé hry bez gólmana, ale my jsme dobře bránili (Tornádo ale nemělo žádnou šanci) a v poslední minutě se navíc podařilo pohotově trefit prázdnou kasu. Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

14.kolo: Krajský přebor - 12.12.2009, Sportovní hala Ivančice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - UNITED IVANČICE 2:1 (1:0)
branky: Černý 2
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Saxl, Schneeweiss - Černý, Hansl, Jakš

United Ivančice to na nás v domácí hale dobře umí a tento zápas nebyl vůbec vyjímkou. V první půli jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, avšak vedení bylo pouze jednobrankové, když Dan trefil dolní růžek branky přes několik hráčů a gólman Ivančic uviděl míč až ve své síti. Po přestávce jsme měli stále mírnou převahu, hbití domácí pozorně bránili a snažili se využít každé příležitosti k ohrožení naší branky. Od 40 minuty si však vyprodukovanými chybami říkáme o potrestání. Varovnou předzvěstí je samostatný nájezd dvou (!!) hráčů soupeře na Válce (po našem přímáku!!), který ještě brankou nekončí, ale další brejk v 43.minutě již znamená vyrovnání a začíná se znova. Dvě minuty před koncem bereme time out a pokyny zní jasně - jdeme za vítězstvím! 40 sekund před koncem se po kombinaci uvolňuje metr za brankovištěm Dan a umístěnou, nechytatelnou střelou zajišťuje zisk tří bodů. Dřina! Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1.

13.kolo: Krajský přebor - 12.12.2009, Sportovní hala Ivančice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - BASTR BRNO 5:1 (3:0)
branky: Hansl 3, Černý, Vala V.
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Saxl, Schneeweiss - Černý, Hansl, Kollárik, Jakš

Ve 4.minutě postupovali dva hráči Bastru na osamoceného Kollcu, který je skvěle odzbrojil a z následného protiútoku jdeme do vedení - 1:0 (klasická ukázka situace nedáš - dostaneš). Od této chvíle je zápas zcela bezproblémový a je pouze otázkou výše celkového skóre. Drobnou komplikací je skutečnost, že Bobeš dostal 4 žlutku, takže do následujícího zápasu s Ivančicemi nezasáhne. Zajímavost: již třetí utkání v KP s týmem Bastru za sebou, jsme rozhodli v prvním poločase (vloni byly výsledky prvních poločasů 4:0, 5:0!). Vývoj skóre: 5:0, 5:1.

12.kolo: Krajský přebor - 29.11.2009, Sportovní hala Křenovice
utkání:
ŽABINŠTÍ VLCI - SAPPORO MANEROV 4:6 (1:2)
branky: Hansl 2, Lange ml., Kollárik
sestava: Válek - Vala V., Stoklásek, Lange ml., Saxl - Hansl, Kollárik, Bažant, Pařez, Vala R.

Ve druhém zápase jsme hráli bez nápadu a stereotypní "jakési bušení do plných" vůbec nikam nevedlo. V poločase to bylo 1:2. Pokusili jsme se o agresívnější pojetí hry a vyměnili jsme v bráně Válce za Bažu. Během pěti minut se podařilo otočit skóre na 3:2 a zdálo se, že nejhorší je již za námi. Soupeř ale rychle vyrovnal střelou ze střední vzdálenosti a po další zbytečné chybě opět "tečeme". Upracovaná snaha bez nápadu přesto vede k vyrovnání a Žabinští vlci ale chtějí vyhrát. Usilovně se