POHÁR SFČR 2024

28.04.2024 20:00

Pohár SFČR 2024 se hraje v novém formátu. Začne v šesti regionálních skupinách a z každé z nich vzejde klasickým vyřazovacím způsoben vítěz. Šest regionálních vítězů následně doplní dva finalisty uplynulého ročníku Poháru SFČR (SK Interobal Plzeň a Helas Brno) na osmičku týmů, které sehrají opět vyřazovacím způsobem celostátní část soutěže. ODKAZ / POHÁR SFČR - ZDE

Pohár SFČR / regionální čtvrtfinále / SH Spartak Třebíč - 28.10.2024

FC ARSENAL BRTNICE - ŽABINŠTÍ VLCI BRNO 5:13 (1:2)

Hobza M. 3, Hobza T., Zahrádka - Havlín 4, Starý 3, Chroust 3, Mezník 2, Chráscina

Sestava: Večeřa, Valenta - Chroust, Chráscina, Mezník, Pospíšil, Havlín, Starý, Popek

V prvním kole soutěže jsme měli volný los a ve čtvrtfinále regionální části Poháru SFČR nám los přisoudil nevyzpytatelného soupeře - tým FC Arsenal Brtnice. S tímto soupeřem naše minulé generace svedly mnoho parádních futsalových soubojů v rámci divize E, ale v roce 2024 jsme o soupeři nevěděli téměř nic. Do Třebíče jsme tedy jeli v roli jasného papírového favorita, ale vzhledem k naší kombinované sestavě a nedostatku informací o domácím týmu nebylo možné nic podcenit.

Zápas začal naším dvouminutovým držením míče, na jehož konci byla i vedoucí branka, v dalším průběhu utkání měl ale několik šancí vcelku nečekaně domácí tým. Ten svojí hru zjednodušil na zodpovědnou a účelně fungující obranu, ze které podnikal časté protiútoky. Tyto jsme mu místy umožnili nepřesnostmi v útočném pásmu, občasným nedůrazem v obraně a přestože jsme v šesté minutě zaznamenali druhou branku, nakonec jsme byli rádi za hubené poločasové vedení 2:1, jelikož soupeř v 17. korigoval a v závěru neproměnil ještě několik slibných příležitostí. Po změně stran jsme zpřesnili hru a po pěti minutách vstřelili uklidňující branku na 3:1. Utkání se zlomilo v následujících čtyřech minutách, ve kterých jsme zaznamenali 4 branky - 7:1. Za tohoto stavu jsme střídali brankáře, Václava Večeřu nahradil gólman týmu U-19 Adam Valenta, který musel po několika vteřinách hry čelit pokutovému kopu, ze kterého domácí snížili. V dalším průběhu zápasu padlo ještě 8 branek a po závěrečné siréně svítil na ukazateli skóre poněkud divoký stav 5:13.

Soupeři děkujeme za sympatický výkon, férový zápas a přejeme vše dobré v dalších zápasech.

POHÁR SFČR 2024 - VŠECHNY VÝSLEDKY:

REGIONÁLNÍ SKUPINA 1
 čtvrtfinále semifinále
 Herd Hradiště - International FC Kadaň 1:7 FK Kladno - FC Betis Kadaň x:x
 FC Betis Kadaň - FC Jerigo 1994 Plzeň 6:1 International FC Kadaň - FC Baník Chomutov x:x
 Termiti Loket nad Ohří - FK Kladno 1:4 finále
 FC Baník Chomutov - volný los
REGIONÁLNÍ SKUPINA 2
 SK Olympik Mělník - FC Rapid Ústí nad Labem 7:3  FC Sporting Mladá Boleslav - FTZS Liberec x:x
 FC Sporting Mladá Boleslav - TJ Oldřichov 5:0 FT Jokers Česká Lípa - SK Olympik Mělník x:x
 FC Malibu Mladá Boleslav - FTZS Liberec 2:5 finále
FT Jokers Česká Lípa - NOTA Děčín 5:4 po pen.
REGIONÁLNÍ SKUPINA 3
 Tex-Color Č.Budějovice - SK Slavia Praha 0:5 Tenisáci Benešov - Absolut Černý Dub x:x
REGIONÁLNÍ SKUPINA 5
FC Tango Hodonín - SK Amor Vyškov 4:3 Dynamo Čížovky Boskovice - Žabinští Vlci Brno x:x
FFK Kobra Blansko - FC Atraps Brno 2:8 FC Tango Hodonín - FC Atraps Brno x:x
Dynamo Čížovky Boskovice - STŽ Brno 4:2 finále
FC Arsenal Brtnice - Žabinští Vlci Brno 5:13
REGIONÁLNÍ SKUPINA 6
 1.FC Chachaři Ostrava - Baracuda Jakubčovice 4:3 FC Baník Ostrava - AC Gamaspol Jeseník x:x
 Real Top Frýdek Místek - FC Baník Ostrava 3:8  Fénix Budišov n.B. - 1.FC Chachaři Ostrava x:x
 RIFC Divers Nový Jičín - AC Gamaspol Jeseník 0:3 finále
 Fénix Budišov n.B. - KFV Roub Vítkovice 7:1