TURNAJ ČS PŘÁTELSTVÍ 2019 - HODONÍN

04.08.2019 17:00

TURNAJ ČESKO-SLOVENSKÉHO PŘÁTELSTVÍ 2019

12.ročník prestižního turnaje se konal poprvé za účasti našeho týmu. Hrálo se 2x15 minut čistého času a skvěle organizovaná akce se konala v hodonínské hale TEZA. V sobotu jsme se utkali s Baníkem Ostrava a Minimax Bratislava, v neděli dopoledne s Českou Lípou a odpoledne jsme turnaj zakončili soubojem o celkové prvenství.

Tabulka skupiny A:
1.    REHAB KLINIK BARABÉRI BRATISLAVA 14:08 9b.

ŽABINŠTÍ VLCI BRNO - BANÍK OSTRAVA 5:1 (3:0) - Hansl 3, Havlín 2

sestava: Trbušek - Chroust, Chráscina, Mezník, Stoklásek - Havlín, Kratochvíl, Hansl, Svoboda

V prvním zápase s Baníkem chybělo soupeři v sestavě několik opor, přesto je jednoznačné vítězství 5:1 velmi potěšující.

ŽABINŠTÍ VLCI BRNO - MINIMAX BRATISLAVA 13:2 (7:0) - Havlín 8, Kratochvíl 2, Chráscina, Mezník, Chroust

sestava: Trbušek - Chroust, Chráscina, Stoklásek - Mezník, Havlín, Kratochvíl

Soupeře ze slovenské 2.ligy jsme i v oslabené sestavě zysypali obrovským množstvím střeleckých pokusů. Poločasové skóre 7:0 bylo zcela devastující, ani přes jeho výši jsme však nepolevovali v aktivitě a soupeř z Bratislavy doslova nevěděl, kde mu hlava stojí - 13:2.

ŽABINŠTÍ VLCI BRNO - DÉMONI ČESKÁ LÍPA 3:1 (0:1) - Havlín 2, Chroust

sestava: Pšurný - Chroust, Chráscina, Mezník - Havlín, Kratochvíl, Hansl, Svoboda

V rozhodujícím zápase o prvenství ve skupině nás čekal favorit - Démoni z České Lípy. Začali jsme aktivně, ale zkušenost účastníka naší nejvyšší futsalové soutěže byla patrná. Démoni nás nechali hrát a čekali na svoji příležitost. Do vedení šli brankou ze skrumáže v brankovišti, kdy se 2x tečovaný míč odrazil od kapitánské pásky soupeřova plejera - 0:1. Měli jsme optickou převahu, několik šancí, ale stále jsme to nemohli trefit a několikrát rovněž čaroval soupeřův gólman (vyhlášen nejlepším brankářem turnaje). 2:47 minuty před koncem bereme "timeout", jdeme do power-play a v ní přichází rozborka obrany, při které skóruje Martin Chroust do prázdné. Jelikož nám díky lepšímu skóre nerozhodný výsledek postačuje k postupu do finále, do hry bez brankáře přechází okamžitě náš soupeř. Bráníme pozorně a po dvou nepřesnostech skórujeme 2x do prázdné branky (potřetí míč doputoval do sítě zároveň se závěrečnou sirénou) - 3:1. Jsme ve finále!

FINÁLE:

ŽABINŠTÍ VLCI BRNO - REHAB KLINIK BARABÉRI BRATISLAVA 9:0 (3:0) - Havlín 4, Chroust 2, Mezník, Hansl, Svoboda

Proti tradičnímu účastníkovi tohoto turnaje i slovenské nejvyšší soutěže, týmu Rehab Klinik Barabéri Bratislava jsme nastoupili ve finálovém souboji sebevědomě a od začátku jsme diktovali tempo. Vedli jsme 2:0 (2´Mezník, 10´Chroust) a jedenapůl vteřiny před koncem poločasu jsme zahrávali rohový kop. K překvapení všech si míč ještě našel cestu k Dominikovi Havlínovi a ten se nemýlil - 3:0 (na světelné tabuli svítil čas do konce poločasu - 00:05). Bylo vpodstatě rozhodnuto a druhý poločas byl již pouze otázkou výše skóre, jelikož soupeř poznal, že nás již ničím překvapit nedokáže.

V průběhu turnaje se v naší brance vystřídali Radim Trbušek (sobota) a Jaroslav Pšurný (neděle), nejlepším střelcem turnaje se stal Dominik Havlín a celému týmu patří poděkování za vyřešení sobotního problému se sestavou a velká gratulace za naprosto suverenní vítězství na turnaji. Tohle je hodně cenná trofej!