TURNAJ ŽABINSKÝCH VLKŮ - JEDOVNICE 2012

08.01.2012 23:45

Třetí ročník turnaje se rozrostl do maratónu 80-ti zápasů, ve kterých svedlo souboj o prvenství 40 týmů. Turnaj se tak řadí k největším akcím svého druhu. Letošní ročník nebyl pouze největším co do počtu startujících, ale byl i výkonostně velmi kvaltní, jelikož se zde objevila tři špičková mužstva 2.celostátní ligy, týmy z divize, krajského přeboru, ligové dorostenecké výběry Tanga a Helasu a několik příležitostně složených týmů ze zkušených fotbalistů i futsalových osobností. V pátek se mezi sebou utkalo osm týmů hráčů nad 35 let a tři z nich měly právo startovat i v nedělním finálovém play off. Páteční pořadí soutěže "veteránů +35" bylo: 1.Vrakoviště Kotvrdovice, 2.Sparta Brno, 3.Amor Vyškov, 4. FK Drnovice. V sobotu začal boj v kvalifikačních skupinách, ze kterých se nepodařilo postoupit např. domácím Žabinským Vlkům, loňskému finalistovi z Kotvrdovic nebo kvalitně složeným sestavám Karlsbergu a Toky. V nedělních ranních kvalifikačních skupinách se představily oba dorostenecké výběry a zatímco mládíkům z Helasu se postoupit podařilo, Tango osmifinálovou bránu odemknout nedokázalo. V prvním kole nedělního finálového play off nebyla nouze o překvapení. SK Líšeň, která do té doby předváděla velmi pohledný a kvalitní futsal neprošla prvním kolem, když jí vyřadili chlapíci z Krásenska a stejně jako v loňském roce se postarali o jedno z největších překvapení. Dalším šokem bylo vyřazení Květnice Tišnov, o které se postaral tým Retro Brno, pod jehož názvem se skrývala sestava převážně zkušených a známých brněnských hráčů. Zápas skončil 1:1 a poté následovala nekonečná přestřelka pokutových kopů a na jejím konci byl stav 9:10 v neprospěch účastníka 2.CL. Ve ČF se opět neztratili bojovníci z Krásenska, kteří dokázali s favorizovaným Lazorem srovnat dvoubrankové manko, aby nakonec prohráli brankou, kterou vstřelil jejich soupeř v poslední vteřině! Nejkvalitnějším zápasem ČF bylo utkání týmů Slavoj a Agromeli (momentálně vedoucího týmu 2.ligy). Výborný zápas dospěl do penaltového rozuzlení, ve kterém byli úspěšnější borci z Agromeli. Zdálo se, že brněnské Retro míří do finále, ale Lazor, jejich semifinálový soupeř srovnal skóre ze stavu 0:2 a v penaltách zvítězil. Ve druhém semifinále prohrál největší favorit turnaje s výborně hrajícím Seniorem a po třídenním soupeření zde tak byly závěrečné dva zápasy o konečné pořadí. Zápas o třetí místo skončil šťastněji pro Retro a ve finále si brněnský Senior poradil poměrně jednoznačně s vyškovským Lazorem.

ODKAZ NA DENÍK.cz - blanensky.denik.cz

Systém turnaje: celkem startovalo 40 mužstev v 10-ti kvalifikačních skupinách, nejlepších 16 týmů postoupilo do finálového play off.

TURNAJ ŽABINSKÝCH VLKŮ - JEDOVNICE 6.1 - 8.1.2012
skupina A: skupina B:                  ze soutěže hráčů
1.Sparta Brno 1.Vrakoviště Kotvr.   nad 35 let
2.Amor old boys 2.FK Drnovice   (sk.A+B) využily
3.Ž.Vlci old boys 3.Retro Brno   možnosti postupu
4.ASK Brno 4.Nasan old boys   podtržené týmy

skupina C:

skupina D: skupina E: skupina F:
1.Lazor Vyškov 1.Vítr z plachet 1.Pinďa team  1.FK Slavoj
2.Pozdní sběr  2.Orel Kotvrdovice 2.TJ Mouřínov  2.Nasan NL
3.Karlsberg CF 3.Ollopa Brno 3.Žabinští Vlci  3.West Žab United
4.FC 1904 4.Kobylka team 4.Debakl Brno  4.FC Ludíkov
skupina G: skupina H: skupina I: skupina J:
1.Agromeli Brno    1.Senior Brno    1.SK Líšeň  1.FC Květnice
2.Reds Brno 2.FC Krásensko 2.Dynamo Bučovice  2.Helas Brno U-18
3.Toka Brno 3.SK Letonice 3.Tango Brno U-18  3.Slovan Mosambik
4.Blajkec Modřice 4.FC Dobřínsko 4.Šakal team  4.Amor Vyškov
předkolo play off:
hrály mezi sebou týmy 2C-2D, 2E -2F, 2G -2H (vítězové postoupili do osmifinále)
Pozdní sběr Orel Kotvrdovice 1:0
TJ Mouřínov - Nasan Nový Lískovec 0:0 penalty 5:6
Reds Brno - FC Krásensko 2:4
osmifinále:
SK Líšeň - FC Krásensko 0:1
Lazor Vyškov Vrakoviště Kotvrdovice 4:1
Vítr z plachet - Nasan Nový Lískovec 1:1 penalty 2:3
1.FC Květnice - Retro Brno 1:1 penalty 9:10
Senior Brno - Dynamo Bučovice 3:0
Pinďa team - Amor Vyškov old boys 0:3
FK Slavoj - Helas Brno "U18" 7:2
 Agromeli Brno - Pozdní sběr 3:1
čtvrtfinále:
FC Krásensko - Lazor Vyškov 2:3
Nasan Nový Lískovec - Retro Brno 0:1
Senior Brno - Amor Vyškov old boys 3:0
FK Slavoj - Agromeli Brno 2:2 penalty 1:3
semifinále:
Lazor Vyškov - Retro Brno 2:2 penalty 4:3
Senior Brno - Agromeli Brno 3:2
o 3.místo:
Retro Brno - Agromeli Brno 3:2
finále:
Lazor Vyškov - Senior Brno 1:5

Konečné pořadí turnaje:

1.SENIOR BRNO, 2.LAZOR VYŠKOV, 3.RETRO BRNO, 4.AGROMELI BRNO

Nejlepší střelec: Martin Kalina (Senior Brno) - 14 branek
Nejlepší hráč: David Cupák (Retro Brno)
Nejlepší brankář: Zdeněk Sára (Senior Brno)

Rozhodčími turnaje byli pánové Hoffman, Hrbáček, Kincl, Klepáček, Vomastek a sponzorsky turnaj podpořili: BISON Sportswear a pivovar LITOVEL (hlavní sponzoři), AUTOSERVIS KONÍČEK, DIVÁCKÝ MILAN - pronájem lešení, FUERTES s.r.o., INTERSNACK a.s., IZOLACE HORÁK, JUNIOR s.r.o., KAJOT, RESTAURACE BARACHOV, ZDENĚK NAHODIL - zateplování fasád. V průběhu turnaje bylo mezi hráči a fanoušky vybráno 5.434 Kč jako finanční podpora na nákladné léčení Erika Pecháčka - syna bývalého futsalisty, jehož syn trpí dětskou mozkovou obrnou. VŠEM KTEŘÍ PŘISPĚLI DĚKUJEME!

—————

Zpět